-
Інноваційний підхід

Інноваційний підхід
в оздоровчо-виховному процесі ДЗОВ "Лiсова пiсня"
Сахарный диабет - Новый подход к проблеме в ДОЦ "Лесная песня"
Вже 8 років в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку « Лісова пісня» проходять курс оздоровчої реабілітації діти, хворі на цукровий діабет з Луганської області.
З 2010 року до них долучається група дітей - діабетиків з Дніпропетровської області. Що корисного дає дітям літне оздоровлення у середовищі ровесників без діабету? Це значна соціалізація дітей та відповідальне ставлення до себе, вміння аналізувати свій стан та запобігти декомпенсації діабету. Доросліші діти починають дбайливо опікуватися меншими та мало досвідченими у діабеті. Така їх товариська « наука » сприймається краще від настанов і повчань дорослих. А ще дуже цікавими та змістовними є заняття в школі діабету.
В 2013 році основними темами, що розглядалися на заняттях, є :
1.Самоконтроль діабету
2. Правила введення інсуліну
3. Особливості харчування під час подорожей, походів, фізичних навантажень
4. Значення вітамінів у профілактиці ускладнень діабету
5. Шкідливість та небезпека куріння хворих на діабет
Заняття проводяться у вигляді рольових ігор, аналізу просвітницької літератури. Робота школи діабету сприяє самореалізації дітей. Позитивні приклади успішних людей, які хворі на цукровий діабет, стимулюють дітей до турботи про здоров’я, а не заглиблення у хворобу і зосередження на ній. Цей важливий напрямок просвітницької роботи ведуть професійні лікарі, які працюють в ДЗОВ « Лісова пісня » вже 4 роки:
- Член Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету, Член Міжнародної Діабетичної Федерації, науковий редактор журналу «Діабетик» (Україна), кандидат медичних наук, доцент Київського Національного Медичного Університету ім. Богомольця Олександр Максимович Приступюк;
- Почесний професор Кишинівського медичного університету, член Української Асоціації фізіотерапевтів, курортологів та реабілітологів, член Української Асоціації з вивчення болю, член Міжнародної діабетичної асоціації України, кандидат медичних наук, доцент Київського Національного Медичного Університету ім. Богомольця Мар’яна Іванівна Наумова.
Новое в изучении English в 2013г в ДОЦ "Лесная песня"
Якщо у 2012 році були зроблені перші кроки в рамках культурного обміну іноземними волонтерами то в 2013 році, співпраця з представництвом Всеукраїнської молодіжної громадської організації «ISIC» в Україні почалася ще в лютому. Було проведено ретельний відбір іноземних студентів, бажаючих працювати в нашому таборі, перевірено стан їх здоров’я. Заздалегідь складено розклад занять, обговорено тематичний план – сітку на кожну зміну. З перших днів перебування в таборі діти, які мають бажання спілкуватися англійською мовою, беруть участь в програмі « Англійський всюди». Заняття проводяться двічі на день в формі рухливих ігор, групових тренінгів, рольових ситуацій.
Заняття проводили викладачі –філологи та студенти – волонтери:
І зміна- Саара Мілдерберг (Естонія) та Кайо Чипрійано ( Бразілія);
ІІ зміна – Неллі Шокрі ( Єгипет), Кароліна Чечула ( Польща ), Джоті Ша та Лаура Джармен ( Великобританія), Ізабелла Тротта ( Бразилія);
ІІІ зміна – Бабі Набілмулуд ( Алжир), Мухамед Ашраф (Єгипет), Бенгі Саргін (Туреччина), Мануель Хоффман ( Швейцарія) та Марія Мілованович ( Сербія);
ІV зміна – Дамійано Кастра та Паола Козентино ( Італія), Давід Орозко ( Колумбія).
Займалася роботою «Англійського клубу» та докладала багато зусиль для зміцнення інтеркультурних зв’язків старший викладач кафедри іноземних мов Таврійського державного агротехнологічного університету Шевченко Світлана Петрівна, за сумісництвом - керівник англомовного клубу ДЗОВ « Лісова пісня».
Гончарная мастерская в 2013г в ДОЦ "Лесная песня"
За словами видатного педагога В.О. Сухомлинського « Витоки здібностей і обдарованості дітей на кінчиках їх пальців… Чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина».
В дитячому закладі « Лісова пісня» на протязі всього оздоровчого сезону 2013 року працювала гончарна майстерня « Чарівний глечик ». Було виготовлено два гончарні круги, закуплено 800 кг. спеціальної глини. Заняття проходили в дуже цікавій формі. Ліплення з глини розвиває мілку моторику пальців, фантазію, об’ємно- просторове мислення. У дітей з’явилося можливість виліпити своїми руками і забрати на пам’ять сувенір, отримати масу позитивних емоцій.
Перші заняття та майстер - класи з гончарства проводили представники Запорізької студії « Шалене коло». Але основні дитячі шедеври були виготовлені під керівництвом методиста «Лісової пісні» Юрченко Галини Михайлівни.
Похожие статьи:
Дорогі друзі!
Чим яскравіше світить сонечко та квітне природа, тим частіше ми чуємо від Вас єдине питання : чи будуть працювати дитячі оздоровчі заклади влітку 2020 року? Чи зможуть діти оздоровитись та отримати позитив після такого складного...
Лiто 2018 — яскраве та веселе!
Лiто 2018 - яскраве та веселе! "Здрастуй літо, літечко! Яскраве та веселе." Цим віршиком розпочиналась кожна зміна літа 2018 року в ДЗСТ «Лісова пісня». Всі три зміни були яскравими, унікальними та неповторними. Кожної зміни до...
Приазовький національний парк
Приазовький національний парк На протязі багатьох років дитячий заклад "Лісова пісня" підтримує тісні зв"язки з Приазовським національним природним парком. На кожній оздоровчій зміні до нас приїздять наукові співробітники...
Просмотров: 727